Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Aile Birleşim vizesi, evlilik vizesi olarak da bilinir. Eğer sizin eşiniz İngiltere’de yaşıyorsa ve siz Türkiye’de yaşıyorsanız, İngiltere için vize alırken bu vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca Aile Birleşim vizesine yeni evlenen çiftler de başvurabilir. Vizeyi alabilmek için İngiltere’nin yaptığı son düzenlemeye göre İngiltere’de yaşayan eşinizin en az yıllık gelirinin 19.500 pound olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu vizeye başvuramazsınız.

Başvuruyu sadece normal evli kişiler değil yasal olarak eşcinsel evli olan kişiler de yapabilmektedir. Başvurunun kabulü halinde 30 ay boyunca İngiltere’de kalabilme imkânı sağlayan vizeye sahip olursunuz. Bu vize ile İngiltere’ye eşinin yanına giden kişi vizenin süresinin bitme zamanından hemen önce vizenin uzatılması için başvuruda bulunabilmektedir. Bu başvuru ile İngiltere’ye gelen çift tekrar 30 ay gibi bir süre daha elde eder. Bu şekilde İngiltere’de 5 yıl kalan kişi İngiltere’de süresiz bir şekilde kalma iznine sahip olmaktadır. 6 yıl kaldıktan sonra ise İngiltere vatandaşlığı için başvuru yapılabilmektedir.

ingiltere aile birleşim vizesi

Vizenin sonucu genelde 15 iş günü içinde belli olmaktadır. Bazen bu süre, duruma göre uzayabilir veya kısalabilir. Bu sebepten dolayı İngiltere ziyaretinizden 1 ay önce Aile Birleşim vizesi için başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle yaşanabilecek problemlerle uğraşmaktan kurtulabilirsiniz. Ayrıca uçak biletlerinizi vizeniz kabul olana kadar almamanız da sizin faydanıza olacaktır. Eğer vizeniz kabul edilmezse biletlerinizi iptal edemeyebilirsiniz. İngiltere Aile Birleşim Vizesi başvurusu yapabilmek için en az 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Fakat yine de çocuklarınız için de bu vizeye başvuruda bulunabilirsiniz. Tabi çocukların vize alma şansı çiftlere göre çok daha azdır ve başvuru kabulü daha uzun sürede gerçekleşmektedir. Aile Birleşim vizesi için başvuru yaparken verdiğiniz vize ücreti hiçbir şekilde geri ödenemez ve talep edilemez. Bu yüzden başvuru yaparken bu hususa dikkat etmelisiniz.

İngiltere Aile Birleşim vizesi için merak ettiğiniz tüm sorular veya yaşadığınız problemler için profesyonel desteğimizi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tarafınıza her türlü profesyonel danışmanlık ve destek hizmetleri verilecektir.