Aile Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Aile Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’ye ailesini ziyaret etmek amacıyla giden kişilerin alması gerekli olan bir vize türüdür. Bu vize türü için başvurular 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak 4 şekilde yapılabilmektedir. Vizeye başvurabilmek için bazı gerekli evraklar vardır. Bu evrakların hepsini bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Belgelerin nasıl hazırlanacağı, nasıl başvuru yapılacağı gibi birçok sorunun cevabını da öğrenebilirsiniz. Vizeyi alabilmek için gerekli şartlardan biri de ailenizden ziyaret edeceğiniz kişinin İngiltere’de şuan geçerli olan oturum vizesinin olmasıdır. Vize sonuçları başvuru tarihinden 15 gün sonra açıklanmaktadır. Ancak özelikle yazlarında vize başvuruları çok daha fazla olduğundan ziyaretinizden yaklaşık 2 ay önce başvurunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere Aile Ziyaretçi vizesi için başvuru yapan kişilerin 18 yaşından büyük olması gereklidir. Eğer daha aile ziyareti amacı ile İngiltere vizesi aldıysanız ve 1 aydan daha fazla süre ülkede kaldıysanız ikinci vize için başvurunuz reddedilir ve tekrar vizeye başvuramazsınız. Bu sebepten dolayı belirtilen tarihler arasında İngiltere’de kalmanız gerekmektedir. Vizenizi uzatmak istiyorsanız vizenin bitişine en az 20 gün kala başvuru yapmanız gerekmektedir. Vizenizin onaylandığı tarihe kadar uçak bileti almamanız da sizin faydanıza olacaktır. Vizenizin reddedilme durumlarında uçak biletiniz yanabilir.

ingiltere-turist-vizesi (1)

Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Ziyaretçi vizesi için başvuruda bulunurken bazı evraklar istenmektedir.

Bunlar:

Vize için başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve çıktı alınarak forma ıslak imza atılmalıdır.

Bizimle iletişime geçmeli ve diğer gerekli evrakları öğrenip tamamlamalısınız. Biz size her türlü desteği vereceğiz.

İngilizce tercümeleri yapılması gereken tüm evraklar da tarafımızca tercüme edilecek ve tarafınıza teslim edilecektir.

Vize başvurusu yaparken en önemli husus maddi gelirinizdir. Davet eden ailenin ve edilen kişinin maddi durumunu gösteren bazı belgeler de istenmektedir.

Vize için gerekli olan evraklar hakkında detaylı bilgi veya vizeye nasıl başvuru yapılacağını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her türlü profesyonel destek ve danışmanlık hizmetini vermekteyiz. Tüm sorunlar için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.