Akademik Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Akademik Ziyaretçi vizesi, genel ziyaretçi vizelerinin şartlarını taşıyan ve Akademik Ziyaretçi vizesi şartlarına haiz olan tüm akademisyenler bu vizeyi alabilir. Bu vize, Öğretim görevlileri için, İngiltere’de herhangi bir özel eğitim kurumunda çalışacak olan ya da üniversiteler için akademik personel statüsünde çalışan öğretim görevlilerine verilen vize türüdür. İngiltere Akademik Ziyaretçi vizesi alan kişiler bilimsel çalışma veya akademik faaliyet amacı ile İngiltere’deki üniversiteleri de ziyaret edebilir. Akademisyenin izine ayrılmış olması gerekir. Ayrıca çalıştığı yerin özel bir firma olmaması gerekir.

Herhangi bir bilimsel araştırma ya da klinik araştırma için İngiltere’de bulunacak diş hekimi ve doktorlar da bu vize türüne başvuruda bulunmalıdır. Bunun yanı sıra İngiltere’de kalınacak süre içerisinde tüm masraflarınızı karşılayabileceğinize ve devletinizin yardımına ihtiyacınız olmadığına kanıt olarak bazı belgeler hazırlamanız gerekiyor. İngiltere Akademik Ziyaretçi vizesinin 6-12 aylık akademik ziyaretler için alabilirsiniz. İngiltere’de iken vizenizi uzatma şansına sahip değilsiniz. Yani hiçbir şekilde vizenizi uzatamazsınız. Sadece size verilen vize süresi zarfında İngiltere’de kalabilirsiniz.

Tüm bu detayların yanı sıra bazı bilmeniz gereken durumlar var.

Bunlar:

-Öğrenci değişimi programı ile İngiltere’ye ziyarete gidecek olan kişiler de bu vize için başvuruda bulunabilir.

-Bilimsel araştırma veya klinik araştırmalar için İngiltere’ye gitmek isteyen tüm doktorlar ve dişçiler bu vizeyi alarak İngiltere’ye gidebilirler.

-Akademisyen olarak ya da diğer iş sıfatlarında İngiltere’de herhangi bir işte maaşlı olarak çalışamazsınız. Eğer böyle bir durum belirlenirse vizeniz iptal edilir.

-Yapacağınız tüm bu araştırmalarda ve akademik ziyaret süresi boyunca İngiltere’de kalacak kadar paranız olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.

-Bu akademik ziyarette başvuruyu yapan kişiler eşini veya çocuklarını da yanlarında İngiltere’ye götürebilirler. Başvuruyu yapan kişinin vize süresi ile eşinin ve çocuklarının vize süreleri aynıdır. Yani kişi ne kadar kalabiliyorsa eşi ve çocukları da o kadar kalma hakkına sahiptir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi vizesi için gerekli olan evrakları, tüm detaylı bilgileri vb. için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca profesyonel danışmanlık ya da destek almak için bizimle iletişime geçme şansına sahipsiniz.