Birlikte Yaşayan ve Evli Olmayan Çİftler için Yerleşim Vizesi

İngiltere Birlikte Yaşayan ve Evli Olmayan Çiftler için Yerleşim vizesi, en az 2 yıldır beraber yaşayan ve evli olmayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vizeye başvuracak olan çiftlerin en az 2 yıldır beraber yaşadıklarına dair belgeyi konsolosluğa ispatıyla vermeleri gerekmektedir.  Ayrıca bu kişilerin son 2 yıl boyunca 2,5 ay ve üzeri bir süre ayrı yaşamamış olmaları da gerekmektedir. Vizeyi alan kişiler için ilk olarak 2 yıllık bir zaman verilir. Bu kişilerin beraber yaşadıkları eğer ispatlanırsa bu süre 5 yıla kadar uzatılabilir ve hatta daha sonralarda İngiltere’de süresiz oturum hakkı elde edilebilir.

Bu vize türüne başvuracak olan kişilerin, daha önce bir evlilikleri varsa tamamen bitmiş olması gerekmektedir. Beraber sürdürülen ilişkinin gerçek olduğuna da yetkilileri inandırmalıdırlar. Bu vizeye başvuruda bulunurken bazı evraklar istenmektedir. Tüm bu evraklara ve detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli olan tüm bilgileri sizlere verecek ve ne yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlatacağız. Kişilerin yaşamakta olduğu ilişkinin ispatlanabilirliğinin en önemli husus olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Eğer evli olmayan ve birlikte yaşayan çiftler bu vizeye başvurmadan önce 4 yıllık bozulmayan bir beraberlik yaşamışlar ise sınırsız vize hakkı için de başvuruda bulunabilir. 2 yıl minimum şarttır.

Çiftlerin en az 21 yaşında olmaları da aranan şartlardandır. Bu kişiler eğer çocuk sahibi ise bu çocuklarını da İngiltere’ye yanlarında götürebilmek için Yerleşim vizesi için başvuruda bulunabilir. Vizeye başvuran kişilerde bazı şartlar aranmaktadır. Vizeye belirli özellikteki kişiler başvurabilmektedir.

Vizeye şu kişiler başvurabilir:

-Resmiyete dökülmemiş bir birlilik yaşayan eşler

-İmam nikâhı ile birlikte olduklarını ispat eden çiftler

-Hayatlarını sevgili olarak paylaşan kişiler

-Son olarak aynı konumda konaklayabilen, yaşayabilen ve bunu ispat eden çiftler

İngiltere Birlikte Yaşayan ve Evli Olmayan Çiftler için Yerleşim vizesi başvurusu hakkında bilgi alabilmek veya gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ayrıca her türlü profesyonel desteği ve danışmanlık hizmetini de bizden alabilirsiniz.