Çalışma İzni Vizesi

İngiltere Çalışma İzni vizesi, İngiltere’ye çalışma amacı ile gidecek olan tüm kişilerin uzman oldukları alandaki eğitimi ve becerilerini kanıtlamaları durumunda aldıkları vize türüne verilen isimdir. İngiltere Çalışma İzni vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin daha önceden İngiltere’de bulunan işverenden çalışma izni çıkartılması gerekmektedir. Bunun sebebi sizin çalışma izniniz olmadan İngiltere’ye giriş yapamıyor olmanızdandır. Bu sebeple vizeye başvuracak kişiler için işveren tarafından çıkarılan çalışma izni çıkarılmaz ise vize başvurusu yapılamaz. Başvurunun sonuçlanması yaklaşık 15 günü bulmaktadır. Fakat bu süre tam olarak 15 gün diyemeyiz. Daha uzun veya kısa sürede de bu vize alınabilmektedir. Bu yüzden seyahate çıkmadan en az 20 gün önce vizeye başvurmanız sizin için en iyisi olacaktır.

Vize başvurusu sırasında bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar hakkında detaylı bilgiye bize ulaşarak ulaşabilirsiniz. Evrakları doldururken eksiksiz ve doğru bilgilere yer vermeye dikkat ediniz. Aksi takdirde hatalı bir bilgide Çalışma İzni vizesi başvurunuz iptal edilebilir. Ayrıca İngiltere vizelerinde farklı kategoriler için farklı başvuru formları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı doğru başvuru formunu doldurmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Vizeye başvuru yapacak kişiler için bazı şartlar aranmaktadır. Vize başvurusunun yapılabilmesi için bir puanlama sistemi geliştirilmiştir.

Bu puanlama sistemine göre:

Nitelik

-İş eksikliği olan meslek alanı: +50 Puan

-Yerel iş gücü testinden geçen iş: +30 Puan

-Şirket içerisindeki transfer: +30 Puan

-Öğrenimin ardından çalışma: +30 Puan

Eğitim

Onaylanmış lisans seviyesi altında diploma: +5 Puan

Lisans veya Master Diploması: +10 Puan

Doktora Diploması: +15 Puan

Yıllık Gelir

£17.000 veya daha az: 0 Puan

£17.000 -£19.999: +5 Puan

£20.000 -£21.999: +10 Puan

£22.000 -£23.999: +15 Puan

£24.000 veya daha fazla: +20 Puan

Tüm bu puanlama sistemine göre 50 puan ve üzeri alan kişiler İngiltere Çalışma İzni vizesi için başvuruda bulunabilir.

Profesyonel destek ve danışmanlık alabilmek için iletişime geçmeniz yeterli. Tüm sorunlarınıza en hızlı şekilde çözüm bulunacaktır. Ayrıca başvurunuz sırasında yapmanız gerekenler hakkında da tüm bilgiler verilecektir.