Din Görevlileri için İzin Gerektirmeyen Çalışma Vizesi

Yurt dışına çıkmak herkesin hayallerini süsleyen önemli seyahatlerden bir tanesidir. Her ne kadar çoğu zaman bu hayalimizi gerçekleştiremiyor olsak bile; bir şekilde ulaşmaya varıyoruz. Ama bir sürü sıkıntı çıktığını biliyoruz bu konular ile ilgili. Özellikle de vize konusunda gerçekten büyük sıkıntılar yaşadığımızı biliyoruz. Vize konusunda büyük sıkıntılar her an her ülkeye giderken yaşayabilme ihtimalimiz var. Aynı zamanda çeşitli türden vizelerin de olduğunu unutmamalıyız. Din konusunda ise vizeler oldukça önemli ve aynı zamanda çeşitli diyebiliriz.

İngiltere için vizeler de oldukça çeşitlidir. Her ne kadar bizler gitmediğimiz için farkına varmasak bile, birçok çeşitli durumlarda da söz konusudur. Eğer sizler din konusunda İngiltere’ye gitmek istiyorsanız, turist için değil çalışma için vize almalısınız. Oralarda gerek imamlık olsun gerek ise farklı şekilde din için olsun vizeler mevcuttur. Şu detaylardan bahsetmek oldukça önemlidir. Eğer bir şekilde iş görüşmesine gidecekseniz veya oralarda bir toplantıya katılacaksanız ve elbette orada durma süreniz 6 aydan fazla olmayacaksa, iş ziyareti adı altında oluşan bir vizeye başvurabilirsiniz.

Burada da bahsini geçirdiğimiz gibi bu gibi ziyaretler gerek konferans olsun gerek ise de kısa süreli din görevi için ziyaretler olsun veya kısa iş görüşmeleri olsun bu alan altında yapılmalıdır. Vizelerde sıkıntı çıkmaması için daha önceden mümkün olduğunca bu durumu araştırmak sizin faydanıza olacaktır. Özellikle imamlık veya müezzinlik gibi bahsi geçen din işleri için alınması gereken bu vize, oldukça önemlidir ve bunun bilinmesi gerekmektedir. Din görevlileri İngiltere turisti (iş ziyareti) adı altında verilen bir vizedir, bahsettiğimiz. Amaç herhangi bir iş görüşmesi adı altında verilen aynı görevde yer alan veya farklı ama yine din mensubundan birileri ile görüşmek için alınması gerekilen bir vizedir.

Yurt dışına çıkmak için çok farklı vizelerden bahsetmek gerekir ama bu tamamen farklı bir vizedir, bunun da bilinmesi önemli bir husustur. Eğer bir din mensubu değilseniz veya görüşme yapılmayacaksa, çok farklı şekillerde olan vizeler söz konusu olacaktır. Vize alınırken bu gibi konulara önem göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız.