İmkansız Demeyin! Genç Yaşta İngiltere’de Ev Sahibi Olmak Mümkün

İmkansız Demeyin! Genç Yaşta İngiltere’de Ev Sahibi Olmak Mümkün

11 Ekim 2017

Devon’da yaşayan Shanine Land ve Darren Noble çifti henüz 20′li yaşların başında olmalarına rağmen, dört yatak odalı bir ev sahibi oldular.

Standart işlerde çalıştıklarını söyleyen çift, henüz 20′li yaşlarda olmalarına rağmen 263 Bin Sterlin tutarında dört yatak odalı müstakil bir eve sahip oldu.

8 Yıldır Birlikteler

8 yıldır birlikte olan çift, kolej yıllarından bu yana kendi evlerine sahip olmanın hayalini kuruyordu. Şimdi ise 20 yıllık bir mortgage planı ile bu hayallerini gerçekleştirdiler.

22 yaşındaki Shanine, onun yaşındaki insanların da ev sahibi olmalarının mümkün olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Otomobili, cep telefonu, spor salonu üyeliği ve kredi kartı olan pek çok insan tanıyorum. Bizim tek masrafımız spor salonu ve cep telefonu içindi. Bizim yüksek maaşlı işlerde çalıştığımızı düşünebilirler, ama bu doğru değil. Bizler standart işlerde de çalışarak mortgage alınabileceğinin bir kanıtıyız.”

40 Yaşında Mortgage Ödemeleri Bitmiş Olacak

“Bizim yaşımızdaki gençler, ev almak konusunda endişeye kapılıyorlar.” diye Shanine, “Biz 20 yıllık bir mortgage planı yaptık ve 40 yaşına geldiğimizde hepsi ödenmiş olacak.” şeklinde konuştu.

24 yaşında olan sıhhi tesisatçı olarak çalışan Darren ise, “Ben her zaman tasarruf ederim. Para harcamayı sevmiyorum. Çoğu insan paranın değerini bilmiyor. Kimisi 100 Sterlin değerindeki bir şeyin ucuz olduğunu ve alabileceğini düşünür, ama ben farklı düşünüyorum. Ben onu almadan önce, elde edebilmek için kaç saat çalışmam gerektiğine bakarım. Eğer saatte 7 Sterlin kazanıyorsanız, onu ancak birkaç gün çalışarak elde edebilirsiniz.” dedi.

Evin Tadilatını Kendileri Yapacak

Yeni evlerinin tadilat gerektirdiğini söyleyen çift, bu işleri kendilerinin yapmayı planladığını sözlerine ekledi.