İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere Evlilik Vizesi

19 Ağustos 2016

Hayatımızın en önemli dönüm noktalarından bir tanesi kesinlikle evliliktir. Özellikle de bir genç kızın hayallerini süsleyen en büyük etkenlerden bir tanesi de evliliktir. Her ne kadar zamandan bahsediyor olsalar bile, zamanı gelince herkes istediği kişi ile evlenecektir. Ama şundan bahsetmek gerekiyor ki; her yerde evlilik kuralları aynı olmayabiliyor. Özellikle de Türkiye dışında evlilik yapacağınız yerler çok önemli. Aynı zamanda  oralara gittiğiniz zaman vize sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir yer olması gerekiyor her ne kadar yurt dışına çıkmak eskisi kadar sıkıntılı olmasa bile, şimdilerde bu durum çok kolay olmaya başladı. Ama unutmamanız gereken önemli noktalardan birisi orada oturma izni değil orada evlenmek için izin almanız gerekiyor. Sadece bir kadın veya bir erkek değil, bir kadın ve bir kadın veya erkek ile erkek için de bu evlilik iznini almanız gerekecektir.

Unutulmaması gerekilen bazı durumlardan bir tanesi de eğer bir kişi Avrupa Ekonomi Alanı üyesi olan ülkeler veya aynı şekilde İsviçre ülkesinin vatandaşı değilse, mecburen vize almak zorundadır. Eğer vatandaşı ise; birisi alsa da olur, almasa  da olur. Vize başvurusunun başarılı olunması elbette oldukça önemlidir ki zaten vizeler doğrulanmazsa veya kabul olunmazsa o ülkeye giremezsiniz. Aynı zamanda da eğer olumlu olursa başvurunuz hem eş cinsel evliliğiniz kayıt altına almış olabilirsiniz hem de orada evlenebilirsiniz.

Herhangi bir evlilik kurumuna gidip evlenebilirsiniz bu sayede de hiç bir sıkıntınız kalmayacaktır. Ülkeye gittiğiniz an bu işlemleri yapmanız gerekecektir. O vize ile ilgili detayları gereken yerlere göndererek, onaylatma ve kayıt altına alma işlemlerini yapmazsanız ileride sıkıntılar çıkacağınız unutmamalısınız. Bu bakımdan dolayı da diğer tüm vize işlemleri gibi, bu işlemleri de iyice araştırarak yapmanız gerekecektir. Eğer sonradan bir sıkıntı çıkarsa geri dönülmesi zor hatalar yapmamak için iyice kontrollerin sağlanması gerekecektir.

Anlattığımız üzere eğer İngiltere’de evlenmek gibi bir düşünceniz var ise; bu yollara başvurarak halledebilirsiniz. Bu sayede içinizin de rahatladığını hissedebilirsiniz. Her ne kadar araştırılması gerekilen bir durum olsa bile, üstesinden gelmek zor değil.