İngiltere Süper Express Vize

İngiltere Süper Express Vize

16 Ağustos 2016

Süper Express vize, İngiltere’ye 1 gün gibi çok acil şekilde seyahat etmeniz gerektiğinde size verilen çok hızlı bir vize olanağıdır. Express vize sonuçları genel olarak 1 günde sonuçlanmaktadır.

Express Vize Önemli Notlar 

İngiltere Süper Express vize alırken bazı bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde problem yaşamanız muhtemeldir. İlk olarak bu vizenin 1 iş günü içinde sonuçlandığını daha önceden belirtmiştik. Süper Express vize için başvururken sabit bir ücret talep edilir. Fakat başvuru sırasında sizden ek ücret de talep edilebilir. Bu yüzden başvuruya hazırlıklı gitmenizi tavsiye ediyoruz.

İngiltere Vize Merkezi sadece danışmanlık için oluşturulan bir hizmet kurumudur. Süper Express vizenin sonucunun kararının İngiltere Konsolosluğu tarafından verildiğini bilmeniz sizin faydanıza olacaktır. Yani son kararı İngiltere Konsolosluğu vermektedir.

Vize için gerekli olan tüm vize işlemleri, başvuru formları, örnek dilekçeler ve diğer evrakları sitemizde bulabilirsiniz.

Öncelikle bilmeniz gereken şey başvuruya başvuru yapan kişinin gitmesi gerektiğidir. Eğer başvuruyu yapan kişi gitmezse biyometrik parmak izi alınamaz ve vize başvurusu iptal edilir. Daha önce de vize almak için parmak izi vermeniz bir bahane olamaz. Bu sebeple başvuruya başvuruyu yapan kişi gitmek zorundadır.

Eğer İngiltere Başkonsolosluğu tarafından gerekli görülen bir durum olursa tarafınızdan herhangi bir ek evrak talep edilmesi olasıdır. Eğer sizden ek evrak talep edilirse bu evrak verilmek zorundadır. Aksi takdirde başvurunuz kabul olmayacaktır.

Süper Express vize başvurusu yapılırken bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar: en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, 2 adet arkası beyaz fonlu vesikalık fotoğraf, gidiş sebebine göre istenen İngilizce antetli kağıda yazılmış bir dilekçe, kimliğinizin fotokopisi, yolculuğu yapacağınıza ve kalacak yeriniz olduğuna dair uçuş ve otel rezervasyonları, banka hesap cüzdanlarınız, sicilinizin ve vergi levhanızın fotokopileri, son 3 aya ait olan faaliyet belgeleri ve maaş bordonuz, eğer evli iseniz evlilik cüzdanınızın fotokopisi ve son olarak vukuatlı nüfus kayıt örneğidir. Bunların yanında bazı ek evraklar vardır. Eğer evraklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz sitemizde bulabilirsiniz.

Evraklar arasında en önemli evrak pasaporttur. Pasaportunuzu teslim ederken bilmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır.

İlk olarak seyahatinizin bitişinden sonra pasaportunuzun en az 6 ayı kalmalıdır.

Bunun yanı sıra pasaportun ikinci sayfasında yer alan hamilin imzası kısmında imza kesinlikle bulunmalıdır.

Pasaport yıpranmış veya yırtık olmamalıdır.

Vizenin pasaporta yapıştırılabilmesi için en az 1 boş sayfa bulunmalıdır.

Bu hususlara dikkat etmediğiniz takdirde vizeniz iptal edilebilir.