İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist vizesi, İngiltere’ye turist ziyareti amacı ile giden kişilerin alması gerekli olan vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için bazı evraklar hazırlamanız ve bir miktar paranızı vize için ayırmanız gerekmektedir. İngiltere Turist vizesi ile ilgili tüm bilgileri yazımızda detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Eğer İngiltere Turist vizesinin kapsamını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

ingiltere-turist-vizesi

İngiltere Turist Vizesinin Kapsamı

İngiltere’nin doğal güzelliklerinin keyfini çıkarmak, tarihi mekanları gezip görmek, gece hayatında eğlenmek, güzel bir tatil geçirmek, kısaca tüm turist aktivitelerini bu vize sayesinde İngiltere’de gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere Turist vizesi adından da anlayacağınız gibi kısa süreli konaklama hakkı veren bir vize türüdür. Bu vize, Ziyaretçi vizesi statüsünde olduğu için bu vize ile İngiltere’de uzun süre kalmanız mümkün değil. Ülkemizde de bu olaya bağlı olarak tur şirketleri genelde turlarını 7-10 gün arasında tamamlarlar. Bu sayede İngiltere ziyaretiniz boyunca herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Siz de eğer tatilinizi İngiltere’de yapmak istiyorsanız kendinizi stresten uzak hissedeceğinize garanti verebiliriz. Doğal güzellikleri ve tarihi ile İngiltere sizleri bekliyor. İngiltere Turist Vizesi ile Schengen ülkelerine geçiş yapmak isteyenler olabiliyor. Eğer siz de o kişilerdenseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz:

İngiltere Turist Vizesi Schengen Ülkelerinde De Geçerli Mi?

İngiltere Turist vizesinin her ne kadar avantajları olsa da dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan biri de bu vize türü ile Schengen ülkelerine geçiş yapamamanızdır. İngiltere, Birleşik Krallık’ta bulunması sebebi ile Avrupa Birliği içerisinde değildir. Yani Schengen ülkeleri statüsünde de değildir. Bu sebeple Turist vizesine sahip kişiler bu vize ile Schengen ülkelerine geçemezler.  Eğer Avrupa ülkelerini ziyaret etmek istiyorsanız Schengen vizesi almalısınız. Schengen vizesi ile tüm Avrupa Birliği’ne kayıtlı ülkelere giriş yapabilmeniz mümkün. Bu vize ile birlikte Avrupa’ya keşfe çıkabilirsiniz. Türk vatandaşı statüsünde olan kişiler ise İngiltere ziyaretleri boyunca genel ziyaretçi olarak sayıldıklarından dolayı vize işlemlerini bu bağlamda gerçekleştirmiş olurlar.

İngiltere Turist vizesi hakkında detaylı bilgi almak, vize işlemleri sırasında profesyonel destek ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.