İngiltere Yatırımcı Vizesi

İngiltere Yatırımcı Vizesi

25 Kasım 2016

İngiltere Yatırımcı Vizesi

İngiltere Yatırımcı Vizesi Şartları Nelerdir?

 • İngiltere Yatırımcı Vizesi’ne başvurmadan önce makalenin aşağısında bulunan şemadan en az 75 puan alabilmelisiniz.
 • Eğer başvurunuz onaylanırsa 3 yıl geçerli olan İngiltere Yatırımcı Vizesi’ne sahip olacaksınız.
 • Vizenizin süresi bitecek ise ve sizin İngiltere içerisinde zorunlu kalmanız gerekiyor ise 2 yıla kadar vizenizi uzatabilirsiniz. 5 yıl İngiltere’de kaldığınız taktirte sürekli oturum için gerekli mecralara başvurabilirsiniz. Eğer sürekli oturum isteğiniz kabul edilir ise başvurunun onaylandığı tarihten 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı için başvuruda bulunabilme imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Başvuruyu yapan kişi, ailesi için yatırımcı ile başvuru yapabilirken, İngiltere’ye gittiğinde de başvuru yapabilme şansına sahiptir.
 • Aynı başvuruyu yapan kişi gibi ailesi de sürekli oturum izni aldığı taktirde İngiltere vatandaşlığı için başvurabilmektedir. İngiltere’den yapacak olduğunuz sürekli oturum izni ya da vatandaşlık başvuruları hakkında firmamız ile iletişim sağlayıp gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
 • İngiltere Yatırımcı Vizesi’ne Çalışma İzni Vizesi ve Öğrenci Vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler başvuru yaptıkları taktirde geçiş yapabilmektedir. Fakat bunu tüm İngiltere vizeleri türlerinde yapabilmek mümkün değildir.
 • Önemli bir husus; İngiltere Yatırımcı Vizesi ile İngiltere’ye gittiğinizde aileniz veya kendiniz için devlet sosyal yardımlarına başvurmanız mümkün değildir. Çünkü vize başvurunuzu yaparken zaten devlet yardımına gerek duymadığınızı belgeler kanıtlıyorsunuz.
 • Ayrıca İngiltere’ye İngiltere Yatırımcı Vizesi ile giriş yapan kişiler, giriş yaptıkları tarihten en geç 7 gün sonra polis kaydı yaptırmalıdırlar.
 • İngiltere Yatırımcı Vizesi aracılığı ile İngiltere’de bulunan kişiler asla stajyer doktorluk yapamazlar. Bu alana ait farklı hususlar bulunmaktadır. Eğer amacınız stajyer doktor olarak İngiltere’de çalışmak ise bu düzenlemeleri öğrenmeniz gerekmektedir.
 • Eğer başvuru yaparken belirttiğiniz yatırım miktarını 3 ay içinde gerçekleştirmezseniz vizeniz iptal edilir.
 • İngiltere Yatırımcı Vizesi, diğer puana bağlı sistemlerdeki başvurular ile aynı özellikleri göstermemektedir. İngiltere Yatırımcı Vizesi’nde İngilizce yeterliliği ve maddi yeterlilik şartı vardır. İngilizce yeterlilik şartı sadece sürekli oturum izni isteyen kişilerde aranır.
 • Tüm bu hususların yanında yapacağınız yatırımlar konusunda İngiltere’de bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Yapacak olunan yatırımın £750.000’lik kısmı İngiltere’nin hazine bonosuna veya İngiltere kaydı olan bir şirkete yapılmak zorundadır. £750.000 üstü yatırımlarda böyle bir zorunluluk yoktur

İngiltere Yatırımcı Vizesi Puanlama Sistemi:

 1. Eğer vizeye başvuran kişi, kendine üzerine kayıtlı bir kuruluşta bulunan ve İngiltere’ye transfer olabilecek durumda £1.000.000 sahibi ise – 75 Puan
 2. Yine vizeye başvuran kişi, tüm borçları ve sorumlulukları çıkarıldıktan sonra £2.000.000’lik mülke sahip ise ve İngiltere’nin Financial Services Authority kurumuna kayıtlı olan ve denetlenen bir kuruluş tarafından kendisine gönderilen ve transfer söz konusu olduğunda herhangi bir sorun bulunmayan £1.000.000’lık servete sahip ise – 75 Puan

Puanlama sisteminde belirtilen ücretler başvuran kişinin yasal partnerine veya eşine ait ise yine bu puanları alabilir. Fakat, parayı sizin kontrol ettiğinize dair ve herhangi bir şarta dair kullanılamayacak olduğunu ispatlayan belgeleri başvuru yaparken sunmalısınız.

Vizeye yapılan başvuruların, uzman eşliğinde yapılması vizenin reddine itirazda ve vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında önemli bir husustur. Bizimle irtibata geçerseniz, uzman danışmanlarımız hem Türkiye hem de İngiltere üzerinden yapacak olduğunuz başvurularınızda size her türlü desteği verecektir.