İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere Yerleşim vizesi, İngiltere’de sınırsız oturma izni olan veya İngiltere vatandaşlığı bulunan kişilerin eşleri ile birlikte İngiltere’de yaşayabilmesi için gerekli olan vize türüdür. Bu vize türü için başvuruda bulunmak isteyen kişiler için gerekli olan bilgiler bu yazıda bulunmaktadır. Bu vizede bulunan tüm prosedürler yasal kayıt altında olan eşcinsel çiftler için de geçerlidir. Vizenin kabulü halinde 30 ay boyunca İngiltere’de kalma izni verilir. Eğer vize süresi bitmeden tekrar başvuru işlemi yapılırsa vize 30 ay daha uzar.

5 yıl boyunca vizeyi uzatarak İngiltere’de kalan kişi süresiz olarak oturma izni kazanır. 6 yıl boyunca vizeyi uzatarak İngiltere’de kalan kişi İngiliz vatandaşlığı için başvuru da bulunabilir. Tüm bu vize uzatma işlemleri vize bitmeden önce yapılmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuz iptal edilebilir. Süresiz oturum izni için başvuruda bulunacak kişiler Yaşam Testi adı verilen bir testten geçerler. Detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yerleşim vizesi için başvuruda bulunan çiftler evliliklerini ispatlamak zorundadırlar. Ayrıca yüz yüze görüşme şartı da bulunmaktadır. Bu şart özellikle Brezilyalı kişiler için önemlidir. Çiftin İngiltere’de konaklayacak oldukları konutun belediye şartlarına uygun olması gerekmektedir. Evin kira olması veya satın alınmış olması önem arz etmemektedir. Vize başvurusunda bulunurken evraklar özenle, doğru ve eksiksiz bilgilerle hazırlanmalıdır. Profesyonel danışman ile hazırlanan vizeler, vize almanızı çok daha kolaylaştıracaktır.

İngiltere Yerleşim vizesi maddi olarak da masraflı vizelerden biridir. Eğer başvurunuz reddedilirse para iadesi yapılmamaktadır. Bu yüzden başvuruyu yaparken özen göstermeye dikkat ediniz. Tekrar tekrar başvuru yapmak da çiftlere hem maddi hem de psikolojik açıdan zarar vermektedir. Bu yüzden başvurularında uzmanlardan yardım almanız önemli bir husustur.

Vizeye başvuracak olan kişilerin:

£18.600 ve üzeri yıllık maddi gelire sahip olmaları ve yasal olarak da gelirlerini ispat edebilmeleri,

Daha önceden 21 olan yaş sınırının indirilmesinin ardından 18 yaşından büyük olmaları,

Ve İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Ayrıca başvuruda bulunan kişi en az 1 durumdan gelir elde etmelidir. (Gayrimenkul kirası, kendi işi, ortaklık, nakit birikim, nafaka, emekli vb.)