İş Ziyareti Vizesi (Ticari Vize)

İş Ziyareti Vizesi (Ticari Vize)’de hiçbir diplomatik pasaporta vize işlemi uygulanmaz. Bu vize türü ile İngiltere’de toplamda 180 gün içinde 90 gün kadar kalabilirsiniz. Diğer tüm pasaport türlerinde vize alınması zorunlu kılınmıştır. Bu pasaportun süresinin vize başvuru tarihi itibarı ile en az 1 yıl olması gerekmektedir. Ticari vize alırken bazı evraklara ve en önemlisi de davetiyeye ihtiyacınız vardır.

Davetiye vize başvurusunda en önemli olan evraktır. Davetiye yazılırken antetli kağıda yazılmalıdır. Davet edilen kişini kişisel bilgileri ve davet sebebi de bu davetiyede açıkça belirtilmek zorundadır. İngiltere’de ne kadar süre kalınacağı da yine aynı şekilde belirtilmelidir. Davetiye doğru ve eksiksiz bilgilerle hazırlanmalıdır. Aksi takdirde vize başvuru işleminiz iptal edilebilir. Ayrıca davetiyeyi alan firma da bizi aramaya hazırdır.

Başvuruda bulunurken çalıştığınız firmadan şirket çalışanları için gerekli bulunan tüm evrakların alınması gerekmektedir. Bu evrakların en önemlisi de çalıştığınız firmadan antetli kağıda yazılmış olan çalışanın görevi, ne amaçla ziyareti gerçekleştirdiği hakkında bilgi, masrafların kimin tarafında karşılanacağına dair yazı da hazırlanmak zorundadır.  Bu hazırlanan yazının İngiltere’den gelen davetiye mektubu ile aynı içerikleri içermesi de başvuru için önemli bir husustur. Şirket çalışanları için gerekli olan evraklara gelecek olursak, ilk olarak şirket evraklarınızı beyan etmeniz gerekmektedir. Evraklar tamamen doğru ve eksiksiz şekilde İngilizce’ye tercümesi yapılmalıdır. Evrakların güncelliğine de dikkat edilmelidir.

Ticari vizeler için öncelikli olarak tarafınızdan kayıtlı olunan şirketin banka hesaplarının dokümanları istenmektedir. Bu banka hesaplarının hareketliliklerinde önemli olan husus giren ve çıkan paranın düzenli olmasıdır. Bir dikkat etmeniz gereken husus da; İngiltere Konsolosluğu eğer bu banka hesaplarındaki paranın vizeye başvurulmadan önce yatırıldığını anlar ise paranızı kabul etmeyecek ve vizenizi iptal edecektir. Bu yüzden bu olaya da dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani banka hesabına sürekli düzenli olarak para giriş çıkışı yapılmalıdır. Ve miktarlarda ayrılık olmamalıdır.

İngiltere İş Ziyareti vizesi başvurularınızda her türlü profesyonel destek, danışmanlık hizmeti ve detaylı bilgi alabilmek için bizi aramanız yeterli olacaktır.