Kamu Hizmetlileri Görevlileri için İzin Gerektirmen Çalışma Vizesi

Kamu Hizmetlileri Görevlileri için İzin Gerektirmeyen Çalışma vizesi, kamu hizmetinde çalışan kişiler için verilen ve izin gerektirmeyen bir vize türüdür. Mesela Türkiye Büyükelçiliği gibi kurumlarda çalışacaksanız bu vize türüne başvuruda bulunmalısınız. Bu vize türü için başvuru yaparken tüm evraklardaki bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Daha detaylı bilgi almak ve profesyonel destek hizmetimizden faydalanabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belirttiğimiz gibi vizeyi alabilmek için bazı evraklara ihtiyaç var. Peki, bu evraklar nelerdir?

Kamu Hizmetlileri Görevlileri için İzin Gerektirmeyen Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1.Pasaport: Başvurulan pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olmak zorundadır. Ayrıca yıpranmamış olmalı ve en az 1 boş sayfası olmalıdır.

2.Vesikalık 2 Adet Resim: Yüzünüz tam gözükecek şekilde düz bir şekilde beyaz fon ile çekilmelidir.

3.Dilekçe: Vizeye hangi kurumda çalışmak için başvuruyorsanız o kurumdan bir dilekçe almalısınız.

4.Davetiye: Vizeye hangi kurum için başvuruyorsanız o kurumdan İngiltere’ye davet edildiğinizi belirten bir davetiye mektubu almalısınız. Bu davetiye mektubunda davet edilen kişinin kişisel bilgilerine ve geliş sebebine yer verilmek zorundadır.

5.Maddi Duruma Dair Belgeler: Davet eden kişinin oturum fotokopisi, son 3 aya dair maaş bordosu ile vergi beyanı, kira kontratı ya da tapu fotokopisi verilmelidir.

6.Resmi Kurum Yazıları: Bağlı olunan resmi kurumdan alınan görev ve izin yazıları

7.Bağlı Olunan Kurumdan Kimlik Kartı Fotokopisi: Burada dikkat edilmesi gereken husus;kimlik kartının kendisini değil fotokopisini vermelisiniz. Aksi takdirde bir daha geri alamayabilirsiniz.

8.3 Ayın Maaş Bordosu: Başvuruda bulunan kişiye ait olan son 3 ayın maaş bordosu verilmelidir.

9.Banka Hesap Dökümleri: İngiltere’de kalırken devletinize ihtiyacınız olmadığını kanıtlamak için adınıza kayıtlı olan banka hesaplarınızın son 3 aylık dökümleri verilmelidir.

10.Adınıza Kayıtlı Olanlara Dair Evraklar: Adınıza kayıtlı olan ne varsa; tapu, arsa, gayrimenkul, araç ruhsatı vb. ait evraklar

11.Uçak Rezervasyonu: Uçak rezervasyonunuza dair belgeler.

12.Kimlik: T.C. Kimlik fotokopisi verilmelidir.

13.Aile Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus müdürlüğünden alınabilen tam vukuatlı aile nüfus kayıt örneği verilmelidir.

Tüm bu evrakları tamamladıktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca profesyonel destek ve danışmanlık hizmeti alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.