Plab Testi Vizesi

PLAB Testi vizesi, doktorlar için oluşturulan bir vize türüdür. PLAB sadece İngiltere’de yapılan ve doktorların yeterliliğini ölçen bir tür testtir. Bu testi alabilmek için doktorlar, PLAB Testi vizesine başvuru yapmalıdırlar. PLAB Testi vizesi ile doktorlar, İngiltere’ye PLAB yani Profesyonel ve Dil Bilimi Değerlendirme Kurulu Testi almak için İngiltere’de bir süreliğine bulunabilme imkânına sahip oluyorlar. Bu vizeye başvurabilmek için doktorların bazı temel evraklara ihtiyaçları vardır.

Bu temel evrakların yanı sıra:

İngiltere’ye PLAB Testi için gittiklerini,

Tıp fakültesinden mezun olduklarını,

Bu testi aldıktan sonra da almadan önceden İngiltere’de hiçbir şekilde çalışmayacaklarını,

Daha önce başvurulmamış ise bu başvuru için gerekli tüm hazırlıkları esasına uygun yaptığını,

kanıtlayan belgeler de gerekmektedir.

PLAB Testi vizesi de İngiltere Ziyaretçi vizesi statüsü içerisinde yer aldığından dolayı ilk olarak Ziyaretçi vizesi için gerekli olan tüm evraklar tamamlanmalı ardından bu evraklar da yanında ek olarak verilmelidir. Yani bu vizeyi almak isteyen kişiler ilk olarak Ziyaretçi vizesinin gerektirdiği şartları yerine getirmek zorundadır. Daha sonra yukarıda belirtilen evrakları tamamlayarak teslim etmelidirler. Evraklar hazırlanırken doğru ve eksiksiz bilgi verildiğine dikkat edilmelidir. Ayrıca tercüme işlemlerinde de hata yapılmamalıdır. Aksi takdirde vizeniz iptal edilebilir.

Tüm evraklar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PLAB Testi vizesini alabilmek için; amacınızın PLAB testi almak olduğunu kanıtlamalı, tıp fakültesinden mezun olduğunuza dair belgeyi vermeli, test tarihi vb. bilgileri de eklemelisiniz. Ayrıca bu vize için başvuruda bulunurken maddi durumunuzun yeterli olduğunu ve hiçbir şekilde İngiltere’de vizeyi aldıktan sonra çalışmayacağınızın da garantisini vermelisiniz. Eğer tüm bu şartların 1 tanesini bile yerine getirmezseniz sizin için çok büyük sonuçlar doğurabilir.

Gerek İngiltere Ziyaretçi vizesi olsun, gerek de PLAB Testi vizesi olsun bütün vizelerle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak, gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmek, her türlü profesyonel destek ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tecrübeli ve uzman kadromuz sizinle yakından ilgilenecek, destek ve danışmanlık hizmetleri verecektir.