TIER -1 Yüksek Nitelikli Göçmen Vizesi

Tier 1 Yüksek Nitelikli Göçmen Vizesi yani HSMP, 2002 yılında göçmenler için hayata geçirilen bir tür göçmenlik programıdır. Bu program, nitelikli insanlar için İngiltere’de yaşama hakkı tanıyan ve burada çalışmalarını sürdürmelerini sağlayarak, İngiltere’de ihtiyaç duyulan iş alanlarının güçlendirilmesini sağlar. Böylelikle hem eksik olan iş kontenjanları doldurulur hem de seviye yükselmiş olur. Bu program başarılı olması sebebi ile sürekli hale getirilmiştir. Bazı değişiklikler söz konusu olsa da temel esaslar hala başlangıçtaki gibi uygulanmakta ve devam etmektedir. HSMP son senelerin en çok rağbet gören programlardan birisidir.

HSMP programıyla İngiltere’ye gidecek olan kişiler kendi işlerini de kurabilir ya da birine ait olan iş yerinde de çalışabilir. Tier 1 Yükse Nitelikli Göçmen vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan kişiler yanlarında eşlerini, anne-babalarını, kardeşlerini veya çocuklarını da götürebilir. Eğer isterse eşiniz veya partneriniz de sizin gibi herhangi bir işte çalışmaya başlayabilir. Çocuklarınız ise devlet okullarında ücretsiz olarak eğitim alabilme şansına sahip olabilirler. Ayrıca bütün sağlık hizmetleri ücretleriniz de yine İngiltere hükümeti tarafından karşılanacaktır. Aynı şekilde eşiniz, anne-babanız, kardeşiniz ve çocuklarınız için de bu hizmet geçerlidir.

HSMP programına katılabilmek için belirli kriterlerin bulunduğu tablodan en az 65 puan almanız gerekmektedir. 65 puana ulaşabilen kişiler HSMP programı ile İngiltere’de kalma şansına sahip olabilirler. Daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tier 1 Yüksek Nitelikli Göçmen vizesini alan kişilere ilk etapta 3 yıllık vize verilmektedir. Aynı şekilde bu vize aileniz için de geçerlidir. 3 yılın ardından vize uzatılabilir. Bu vize ile 5 yıl boyunca İngiltere’de konaklayan kişiler 5 yılın sonunda sınırsız oturum hakkı kazanabilirler. İngiltere’de süresiz oturum hakkını kazandıktan en az 1, en fazla ise 3 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı için başvuruda bulunulabilir. Bakanlığın resmi puanlama sistemine giriş yaparak 65 puanın üzerinde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Her türlü profesyonel destek ve danışmanlık hizmetimizden yararlanabilmek için bizimle her türlü iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yine başvuru detayları hakkında detaylı bilgi de alabilirsiniz.