Tır Şoförleri için Ziyaretçi Vizesi

Tır Şoförleri için Ziyaretçi vizesi, Uluslar arası kara nakliyeciliği yapan şirketlerde çalışmakta olan tır şoförlerinin diğer ülkelere girebilmeleri için gerekli olan vize türüne verilen isimdir. Bu vize uluslar arası yolculuk için tır şoförlerinin alması gereken bir belge niteliğindedir. Şoförler için yol haritaları ve varış ülkeleri için de vize uygulanan tüm ülkelere giriş izni alınması gerekmektedir.

Tır Şoförleri için Ziyaret vizesi alabilmek için yalnızca tır şoförü olmanız yeterli olmamaktadır. Bu vizede ülkeyi tır kullanarak ziyaret edeceğiniz ve nakliye için gerekli olan kısa süre içerisinde ülkede bulunacağınızı kabul etmiş olursunuz. Yani eğer tır şoförüyseniz ve nakil için İngiltere’ye gitmeyecekseniz normal ziyaretçi vizesi almanız gerekmektedir. Bu vize ile İngiltere’yi ziyaret etmeniz mümkün değildir. Vize türünde bulunan başvuru şeklinin tır şoförlerine özel kılınması ayrıcalık tanındığı anlamına gelmemektedir. Fakat verilen statü gereği başvuru yapma imkânı tanınmıştır.

Tır Şoförleri için Ziyaretçi vizesine başvurabilmek için şirketiniz tarafından hazırlanan bazı evraklara ihtiyacınız vardır. Bu evrakları genelde şirketler hazırlar. Şirketin yazdığı yazıda bulunduğunuz şirkette tır şoförü olarak çalıştığınız ve diğer ülkeye bu amaç ile gönderildiğiniz de açıkça belirtilmelidir.

Eğer vize hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız her türlü profesyonel destek ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Vize başvurunuzu en doğru ve en eksiksiz şekilde hazırlamak için oluşturduğumuz uzman kadromuzla vize alma şansınız çok daha fazla olacaktır. Ekibimiz işinde en uzman kişilerden oluşmakta, büyük bir disiplin ve özveri ile çalışmaktadır.

Vize başvurularında en çok önem verilmesi gereken husus eksik belgenizin olmaması gerektiği hususudur. Bu konuya ayrı bir önem vermelisiniz. Her belgeyi tek tek incelemeli ve eksik olan belge varsa tamamlamalısınız. Ayrıca belgelerdeki içeriklerin eksiksiz ve doğru olduğuna da emin olmalısınız. Eğer eksik belge olması söz konusu olursa vizeniz anında iptal edilebilir. Eksik belge ile başvuru yapılması durumunda eğer vizenizin iptali olursa vize için başvuruda bulunduğunuz parayı geri alamazsınız.

Bu yüzden tüm evraklar hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilmek için bizi arayabilirsiniz.