Uçak ve Gemi Personeli Vizesi

Uçak ve Gemi Personeli vizesi, İngiltere’ye giriş yapmak isteyip ilgili hava yolu ya da acente şirketinde çalışan kişiler için başvurulması zorunlu olan bir vize türüdür. Uçak ve Gemi Personeli vizesine başvurular diğer vizelere oranla yolculukların aksamaması adına çok hızlı gerçekleşir ve daha farklı bir statüye sahiptir. Bu vizeye başvurup vizeyi alan kişilerin amacı yolcu ve yolcu taşıma olduğundan dolayı bu sektör içerisindeki faaliyetleri gerçekleştirebilir ve vize diğer vizelere göre daha fazla sınırlıdır.

Vize başvurularında istenen gerekli evraklar vize başvurusunu yapan kişinin özel durumuna göre şekil almaktadır. Bu yüzden başvuru yapmadan önce bizimle iletişime geçmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Başvurunun firmamız tarafından profesyonel kişiler ile yapılacağını, belgelerin tek tek özenilerek hazırlanacağını ve tüm bunların da uzman kişiler ve İngiliz hukukçularımız tarafından hazırlanacağını da bilmenizi isteriz. Firmamız ile başvuru yapmanız halinde vizenizin reddedilme ihtimali en aza inecektir. Böylelikle daha kolay vize alabilirsiniz.

Özel istenen evrakların yanında bazı genel evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların en önemlisi çalıştığınız yerden aldığınız çalıştığınıza dair yazılan yazıdır. Ardından diğer evrakların hazırlanmasına geçilebilir. Tüm bu evraklar hazırlanırken İngiltere’ye gidiş amacınızın da altı özellikle çizilmelidir. Şimdi genel evraklara geçebiliriz.

Gerekli Evraklar

Başvuru Formu: İlk olarak VAF2 Başvuru Formu hazırlanmalıdır. Bu form İngilizce yazılmalı, tükenmez kalem ile yazılmalı ve müracaat eden kişi tarafından hazırlanmalıdır.

Pasaport: Vizenin girilebilmesi için en az 2 boş sayfası bulunan pasaporta ihtiyacınız vardır. Bu pasaportun yırtık olmamasına ve en az 6 ay süresinin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca eğer var ise eski pasaportlar da belgeler arasında verilmelidir. Son olarak geçerli olan pasaportunuzun 1. sayfasından 4. sayfasına kadar (4. sayfa dahil) fotokopileri verilmelidir.

Vesikalık Fotoğraf: 2 adet vesikalık fotoğraf belgeler arasında verilmelidir. Bu vesikalık fotoğraflar beyaz fon üzerine çekilmiş olmalı, bilgisayardan taranan kopya olmamalı ve başvuru formuna da yapıştırılmalıdır.

Gemi Personeli İseniz:

Liman cüzdanı (fotokopisi ve aslı) – İngilizce

Veya İngiltere Gemi Acentası’ndan bir kontrat ya da yazı – İngilizce

Uçak Personeli İseniz:

Çalıştığınız hava yolundan alınan iş mektubu (fotokopisi ve aslı) – İngilizce

Tüm bu evrakların yanında vize harcı da verilmelidir. Detaylı bilgi sahibi olmak ve profesyonel destek alabilmek için bizi arayabilirsiniz.