İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vizesi başvurusu, İngiltere Konsolosluğu aracılığıyla hazırlanmış önemli belgedir. En çok yapılan hatalardan birisi ise bu işlemin online olarak yapılıp, formun doldurulup ardından ortaya çıkan belgeyi çıktı almamaktır. Bu belgeyi çıktı alıp vize başvuru belgelerinin arasına koymanız gerekir. Eğer koymazsanız ve sadece online formu doldurduysanız başvurunuz reddedilebilir.

Bu başvuru resmi olarak 2007 senesinin Nisan ayında tamamen İngilizce hale getirilmiştir. Bu değişim işlemleri daha da kolaylaştırmak için yapılmaktadır. Eğer sizde İngiltere vizesi başvurusunu dolduruyorsanız tam olarak doğru ve gerçek bilgiler vermelisiniz. Yalan bilgiler vermeniz hakkınızda kötü suçlamalar doğurabilir. İngiltere konsolosluğu bu verdiğiniz gerçek bilgilere bakarak sizin hakkınızda birçok bilgiye ulaşabiliyor. Bu başvuru formu aynı zamanda tamamen İngilizce diliyle doldurulması önemle belirtilir. Yani size sorulan İngilizce sorulara Türkçe cevaplar vermeyin. Bu durum başvurunuzun reddini birlikte getirecektir.

İngiltere vizesi başvurusunu doldurmak yapılacak vize işlemlerinin neredeyse en önemli bölümüdür. Eğer bunu yapmazsanız zaten hiçbir şeye başlamamış olursunuz. Vize başvurunuzun çıktısını aldığınızda bunu kesinlikle ve kesinlikle vize evraklarının yanında bulundurunuz.

Eğer İngiltere vizesi başvurusunu doldurup imzaladığınızda, ilgilenen kişiler bu vizeyi kabul edip size vize verdiklerinde, bu olaylar sizin İngiltere ye gireceğinizi garantilemez. Girdiğiniz zamanda ise vize süreniz bitmeden ülkenin sınırlarını terk etmeniz gerekir. Tüm bunların yanı sıra en önemlisi gerçek bilgiler vermek en önemli kuraldır.

İngiltere vizesi başvurusu nasıl doldurulur?

Az önce söylediğim gibi bu başvuru formu Türkçe değil İngilizce’dir. Tamamen İngilizce cümleler ile doldurulmalı, Türkçe’ye özel karakterler kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra büyük harf kullanılması zorunludur. İşlemler online olarak yapıldığı için formu doldurduktan sonra bir adet kağıda doldurduğunuz forum çıktı olarak alınmalıdır. En önemlisi ise başvuru sırasında verdiğiniz gerçek bilgiler, diğer vize belgeleri için verdiğiniz bilgiler ile uyuşmak zorundadır. Bu dikkat edilen ve takip edilen bir konudur.

İngilizce doldurmak zorunda mıyız?

Evet tamamen İngilizce olarak doldurmak zorundasınız. Bu belge hem uluslararası bir belge hem de resmi bir belgedir. Saklanır. Bu yüzden İngiltere vizesi başvurusunu kurallara uygun doldurunuz.