Yerleşim Hakkı Vizesi

Yerleşim Hakkı vizesi, İngiliz vatandaşı olan veya İngiltere’de sınırsız erişim hakkına sahip olan bir kişinin bakmakla yükümlü olduğu eşinin, çocuklarının ya da ebeveynlerinin İngiltere’ye yerleşmelerine olanak sağlayan bir vize türüdür. Bizimle iletişime geçmeniz halinde başvurularınızın İngiliz Göçmenlik Hukuku hükümleri gerektiğince sorunsuz ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirileceğini bilmenizi isteriz. Uzman kadromuz ve İngiliz hukukçularımız ile sizlere en güvenli ve en risksiz başvuru hizmetini sunuyoruz.

Yerleşim Hakkı vizesi için başvuruda bulunan kişiye 30 aylık bir süreye sahip vize verilmektedir. Bu 30 ayın dolmasına en az 28 gün kala vizeyi 30 aylık bir süre daha uzatabilmeniz mümkün olmaktadır. Toplamda bu şekilde 5 yıl yani 60 ay boyunca İngiltere’de kalan kişiler sınırsız oturum iznine sahip olmuş olurlar. Ayrıca aynı şekilde bu kişinin eşi, çocukları veya ebeveynleri de bu fırsattan faydalanabilirler. Sınırsız oturum izni verilmesinin ardından en az 1, en fazla 3 sene sonra da İngiliz vatandaşlığı için başvuruda bulunulabilir.

Başvuruyu yapan kişi eşi veya çocukları için de bu vize için başvurabilir. Vizeyi alabilmek için İngilizce bilme şartı vardır. Bu şarta sadece başvuran kişinin eşi tabiidir. Çocukların İngilizce bilme zorunluluğu yoktur. 18 yaşından büyük olan çocuklar ise vize alma konusunda diğer aile bireylerine göre daha fazla zorlanacaktır. Bu kişilerin eğitim seviyeleri ve kazandıkları aylık miktarın iyi olması gerekmektedir. Ya da para kazanılabilecek bir bölümden mezun olması gerekmektedir.

Maddi gelirinizi kanıtlamanız için yıllık gelirinizin belirlenmesi gerekmektedir. Eğer hiç çocuğunuz yoksa £18.600, eğer 1 çocuğunuz varsa £22.400, eğer 2 çocuğunuz varsa £24.800, eğer 3 çocuk veya daha fazla çocuğunuz varsa £27.200 TL yıllık gelirinizin olması gerekmektedir. Başvuru yapan eşlerin yaşlarının en az 18 olması ve resmi nikâhları bulunması gerekmektedir. Ayrıca eşlerin birinci dereceden akraba olmamaları da gerekmektedir. Başvuruda bulunurken bazı evraklar da hazırlamanız gerekmektedir. Bu evraklar kişiden kişiye değişebilmektedir.

Eğer siz de profesyonel destek almak ya da danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Her türlü konuda destek verileceğini bilmenizi isteriz.